Liepājas draudze
Septītās dienas Adventistu Baznīca

Archive for janvāris 2013

Atskats uz 2012.gada noslēgumu

Pēc Ziemssvētku vakara Dievkalpojuma nākošās divas dienas Adventistu Liepājas baznīcā tek veltītas ģimenēm ar bērniem. Tieši tāpat kā iepriekšējos divos gados , 25 un 26 decembrī plkst. 12.00, notika īpaši Dievkalpojumi, kur klātesošos uzrunāja mācītājs Ivo Roderts un muzicēja draudzes jaunieši. Taču katru gadu ir pavisam cita programma bērniem. Šogad ciemos pie bērniem bija ieradušies divi eņģeļi (Gita un Dagnija), kuri apciemoja zēnu Marģeri pašos Ziemssvētkos. Šī gada svētku programmā pirmo reizi uzvedumā piedalījās visi 16 pusaudži, kas apmeklē Pusaudžu klubu „Ceļa meklētāji”. Ziemassvētku pasākumam gatavojoties pieci jaunieši apguva ģitāras spēli, bet pārējie iejutās Marģera viesu lomās: svētku egle, pavāri un salavecītis. Pasākums bija neparasts arī ar to, ka īpašs priekšnesums bija Bēbīšu skoliņas dalībniekiem. Veselu mēnesi tika gatavota ziemassvētku deja, kuru dejoja māmiņas kopā ar saviem zīdainīšiem.
Kopumā pasākumus apmeklēja 95 ģimenes un 231 bērns. Pasākuma viesi 25. decembrī bija Liepājas Sociālā dienesta ģimenes atbalsta daļas aprūpē esošās ģimenes, taču 26. decembrī uz pasākumu tika aicinātas ģimeņu klubiņa, bēbīšu skoliņas, paziņu, draugu un darba kolēģu ģimenes ar bērniem.
Dāvanas katram bērnam tika sagatavotas starptautiskās labdarības organizācijas ADRA akcijas ietvaros „Bērni palīdz bērniem”. No Austrijas uz Liepāju atceļoja 170 bērnu dāvanas, kas bija iepakotas speciāli šai akcijai sagatavotās kastēs. Atsaucoties ADRAS piedāvājumam, sekojām norunai, ka daļa dāvanu jāsagatavo pašiem. Īpašs paldies jāsaka PII „Saulītes” darbinieku kolektīvam, audzinātājām, kas aktīvi iesaistījās akcijā. Bērnu dārza grupās tika izstādīti 13 nelieli stendi ar aprakstu un kastēm, kur paši bērni atsaucīgi nesa ziedojumus dāvanām. Adventistu Liepājas draudzes locekļi tika aicināti ziedot saldumus un cepumus. Māsa Vilma saadīja deviņus pārus ļoti kaistu zeķu pārus. Pēdējais darba posms bija septiņdesmit paku sakomplektēšanas un marķēšanas etaps, ko pirmssvētku svētdienā veica piecas pašaizliedzīgas māsas.
Divu bērnu māmiņa Laila, kura mūsu baznīcu pasākuma dienā apmeklēja pirmo reizi, teica, ka „vislabāk patika atmosfēra, laipnā uzņemšana, nepiespiestā gaisotne, labdabīgais noskaņojums. Bija silta sajūta, ka esam gaidīti ciemos. Un nākošo gadu noteikti atnāksim atkal”.
Lai arī mācītāja sprediķi šajos pasākumos ir ļoti īsi un kodolīgi, Ilze, Mikus (5. gadi) mamma, atzīmēja, ka tieši tas viņu ļoti uzrunājis. Viņai un zēnam patikuši arī muzikālie priekšnesumi.
„Mēs ar dēlu Kristeru jau trešo gadu uz šiem Ziemssvētku pasākumiem ejam kā uz īpašiem svētkiem. Šai gaisotnē jūtamies kā savējie, kaut gan uz šo baznīcu atnākam tikai reizi gadā. Zēns ļoti priecājās par dāvanu, kura bija tik daudzveidīga un interesanta”, teica Evija.
Īrisa ar savu 9. mēnešus veco meitiņu apmeklēja Bēbīšu skoliņu. Saņemot ielūgumu uz pasākumu bija nedaudz skeptiska, jo viņai bija divas problēmas – vīrs un zīdainis. Taču pēc pasākuma jaunā māmiņa mums līdzdalīja savu prieku: „neskatoties uz bērna vecumu, meitiņa pasākumā jutās labi un visu vēroja ar lielu interesi. Garlaicīgi nebija ne brīdi un programmas garums bija ideāls, lai bērniem nekļūtu garlaicīgi. Liels kompliments visiem, kas organizēja šo pasākumu, jo vīrs ejot mājās atzina, ka šis ir bijis pirmais pasākums, kurā viņam nav nācis miegs. Vislabāk, protams, patika mazo bēbīšu uzstāšanās, bet visvairāk atmiņā ir palikusi mācītāja runa, kas nebija garlaicīgs fantāziju lidojums, bet reāls ieskats vairākās tēmās, par kurām iepriekš nebija domāts no tāda skatu punkta.”
Margarita, Herberta (8 mēn) māmiņa teica, ka vislabāk patikuši eņģeļi, kas veidoja pasākuma priekšnesuma pamatnozīmi un tas, ka priekšnesumu uzveda pusaudži. Pasākuma organizētājiem viņa novēlēja „tikpat radošu garu un atvērtas sirdis labajam!”
Jau kā laba tradīcija mūsu bērnu pasākumos ir orķestra spēlēšana, kurā tiek iesaistīti klausītāji. Gunita, kura ar ģimeni pasākumu bērniem apmeklē jau otro gadu teica: „Pasākums tiešām bija izdevies. Patika, ka bija radīta iespēja visiem gribētājiem piedalīties orķestra spēlēšanā. Arī dāvaniņa bērnam ļoti patika. Jautāju meitai – vai tu gribi doties arī citu reizi uz šādu pasākumu, atbildē skanēja ļoti pārliecinošs- JĀ!”
Organizatoriem katru reizi pēc labi paveikta darba prātā ienāk doma: varbūt šis bija pēdējais pasākums? Ko lai atkal izdomā nākošajā reizē? Taču šoreiz labs uzmundrinājums bija Sarmītes un viņas piecu ņipro zēnu atvadu sveiciens. Lai gan ģimene apmeklē visus bērnu pasākumus mūsu baznīcā jau četru gadu garumā, viņi teica tā:„ Mēs vēlētos nākt vēl un vēl. Tik labā pasākumā neesam bijuši. Tas bija tik brīnišķīgs!”
Vēlamies pateikt paldies fotogrāfam Dainim Ģelzim, ar kura iniciatīvu informācija par pasākumu tika ievietota portālā rekurzeme.lv un laikrakstā „Kursas Laiks”. Kvalitatīvie, profesionālie fotoattēli no pasākuma ir viena no mūsu šī gada veiksmēm, jo ir gadījies, ka pasākumam beidzoties attopamies, ka nav fotogrāfiju ne sponsoriem, ne hronikai.
Gatavojoties svētkiem mēs vienmēr domājam kā izrotāt savu Dievnamu. Nesam pavasara pieticīgumu, vasaras ziedu krāšņumu, rudenīgas nokrāsas, Adventa laika noskaņas. Ziemssvētkos priecājamies par greznotu eglīti. Lai kā mēs cilvēcīgi pūlētos savu Dievnamu krāšņu darīt, patiesi skaistu to dara Dieva bērni.
Svētki pagāja, eglīšu rotājumi tik tikko salikti ir kastēs. Bet Liepājas draudze ir priecīga cerībā, ticībā un mīlestībā, jo sniegpulksteņiem iezvanot pavasari, mēs atkal gaidīsim ciemos mūsu draugus.

Dagnija Roderte

Ziņu arhīvs